Kiti darbai

Rankinių boutique'o interjeras kubo formos erdvėje.

Kuriama abstrakti interjero erdvė, kurioje visas dėmesys koncentruojamas į ekspoziciją.

§ Sienų medžiaga, juodinta grublėta metalo plokštė, pasirinkta neatsitiktinai. Ji padeda panaikinti erdvės ribą, kuri tarsi išnyksta į begalybę.

§ Grindims parinkta lieta poliuretaninė danga su lengvu mėtų atspalviu. Interjeras neapkraunamas, tačiau kartu įvedama neintesyvi spalva pagyvina erdvę.

§ Antras aukštas atitrauktas nuo sienų, taip jis tarsi kabo erdvėje, o jį laiko stiklo konstrukcijos tilteliai.

§ 40x40cm plano pjedestalai išdelioti vienodu žingsniu, tačiau jie skirtingų aukšcių, tokiu būdu statiškai kompozicijai suteikiama dinamikos.

§ Tiesiai virš pjedestalų kabo tokios pat formos šviestuvai, kurie suteikia lokalų apšvietimą. Taip dėmesys koncentruojamas į parduotuvės ekspoziciją.

§ Ant sienų ties pjedestalais kabo juos atkartojantys skirtingų aukšcių berėmiai veidrodžiai. Durys taip pat berėmės, stiklinės.

Kuršių nerijos formavimosi istorija siekia 5000 metų. Visą istorinį laikotarpį pusiasaliui grėsmę kėlė gamtos jėgos, vėliau prisidėjo ir neatsakinga žmogaus veikla. Nuo XVI a. vyko masiniai miškų kirtimai, intensyvi gyvulių ganiava, dervos ir medžio anglies gavyba, sakinimas, miško gaisrai. Kuršių nerijoje ant senųjų parabolinių kopų formuojasi naujos slenkančios kopos, palaidodamos senus dirvožemius ir miškų liekanas. Per 1706-1846 m. smėlis Kuršių nerijoje palaidojo 14 kaimų vietų. Skulptūros uždavinys ir tema buvo pasirinka užpustytų Neringos kaimų įamžinimas. Kadangi kai kurių užpustytų kaimų vietoje dabar įsikūrę kiti kaimai arba buvę kaimai buvo sudaryti tik iš poros sodybų, buvo nuspręsta pažymėti tuos kaimus, kurie buvo gausiau apgyvendinti, o šiuo metu yra giliai po kopomis, jų nė ženklo nelikę. Taigi, pasirinkti Nagliai bei Karvaičiai.

Užpustytiems, mirusiems kaimams paminėti daromi krikštai.Skulptūros idėjai vystyti buvo pasirinkti trys Kuršių nerijos gyventojų kultūrai nuo seno būdingi ir unikalūs atributai: Kurėnas, Vėtrungė ir Krikštas. Krikštai ne tradiciniai, metro aukščio, o aukšti kaip kurėnai – 7- 9m. Jie ir turi abstrakčią krikšto ir kurėno burės formų sintezę. Kad kiekvienas būtų unikalus, juose išpjaunami kaimų vėliavos simboliai. Išpjaunami, nes kaimų nebėra, vietoje jų – tuštuma.

Projekto užduotis buvo suprojektuoti rekreacinį kompleksą gamtoje.
Pasirinkta teritorija yra nutolusi nuo Vilniaus apie 20km pietryčių kryptymi. Vieta yra apsupta tankių ir įspūdingų miškų, kuriais teka smulkūs upeliai, kelių kaimelių. Teritorija patraukli neurbanizuota ir išskirtine gamta. Tai ramaus charakterio kraštovaizdis. Seni ąžuolai, miškeliai sudaro brandumo, ramybės pojūtį. Erdvė tarp miškelių yra ganėtinai nedidelė ir jauki, tinkama atsipalidavimui, o ramybės nedrumsčia aktyvūs keliai, gyvenvietės. Tačiau aplinkinė erdvė yra atvira, nugairinta vėjų, be jokių užuovėjų.
Kadangi vienas pagrindinių principų planuojant komplekso vystymą, yra deramas santykis su supančia gamta, padarius analizės išvadas negalima nepastebėti dėsningumų, skatinančių ne keisti, o išnaudoti tuščių pievų galimybes. Šios pievos idealiai tinka sparčiai populiarėjančiai sporto šakai – jėgos aitvarų laidymui. Šio sporto esmė yra slidinėjimas, plaukimas, važinėjimas ar sklandymas naudojant aitvarą kaip varomąją jėgą. Tai visais sezonais vystoma veikla, įdomi įvairių amžiaus grupių atstovams.
• Kompleksas formuojamas iš ketrių funkcinių erdvių. Tai administracinė/ numos/ maitinimo, gyvenamoji, poilsio ir veiklos zonos. Kompleksą sudaro pagrindinis pastatas su administracija, restoranu, įrangos nuoma, konferencijų sale antrame aukšte, taip pat keli gyvenamieji viešbučio pastatai – vilos bei ramaus poilsio centras su saunomis ir spa malonumais.
Visi pastatai išsidėstę palei aitvaro formos dirbtinai suformuotą ežerą. Nuo vėjo saugo želdynai. Projektuojant pastatus, buvo siekiama, kad jie derėtų tiek prie gamtos, tiek prie komplekso funkcijos. Vystymas buvo tokia eiga: paprastas minimalistinis pastatas – dėžutė, suskaidytas, kad įgautų dinamikos ir labiau derėtų prie gamtos. Kadangi konkreti aplinka yra vėjuota, skaidymas darosi tarsi “išpūstas vėjo”. Toliau pastato idėją formuoja įkvėpimas iš pačios aitvaro formos. Taigi, pastatas tarsi įgauna stilizuotą vėjo pučiamo aitvaro įvaizdį.

eskizas

Description

Studijų metais atlikti darbai.